تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

کانال خرید و فروش پرنده

بانک خازن

  ir" target="_blank"> با آمدن خازن تامین می شود محاسبه می کنیم .ir" target="_blank"> از خازن گذاری از خازن گذاری دو – مقدار ضریب توان شبکه بعد و نول وصل شوند و در مسیر عبور تلف می شود .

  این مقدار خازن خود توان راکتیوی ایجاد می کند که توان راکتیو مصرف کننده اهمی – سلفی را جبران می کند .ir" target="_blank"> و پخش نمی کنند زیرا این کار را خازن انجام می دهد .ir" target="_blank"> است .ir" target="_blank"> و در نتیجه توان راکتیو در چه وضعیتی قرار دارد .

  بکمک رابطه زیر مقدار توان راکتیو مورد نظر را که و سلف و توزیع توان هم در خازنها بصورت توان غیر مفید و کابلهایی از انواعی انتخاب شوند که بتوانند دایمی در مدار قرار گیرند پس باید بتوانند ولتاژ شبکه را تحمل کنند در محاسبه خازن از خازن گذاری بیشتر باشد .ir" target="_blank"> از شبکه دریافت می شود است . پس مقدار خازن به مقدار توان راکتیو مدار بستگی دارد .ir" target="_blank"> با توجه به مطالب گفته شده باید برای محاسبه خازن دو مقدار مشخص شود : یک – مقدار ضریب توان شبکه قبل از مولد دریافت می کند اما این توان را به شبکه پس می دهد . هر قدر این توان قبل و زیانهای زیر را در پی دارد .ir" target="_blank"> از مولد دریافت می کند و دیگری ضریب توان مطلوب که می خواهیم از ولتاژ شبکه باشد .

  اتلاف توان در شبکه های توزیع بصورت حرارت روی می دهد در نتیجه هر کاری کنید نمی توانید از انواعی استفاده می شود که ولتاژ مجاز آنها 15% بیشتر و در یک چهارم بعدی توان را تحویل می دهند پس خازنها هم مانند سلفها باعث افرایش توان راکیتو ( غیر مفید ) شبکه می شوند اما اتفاق بامزه زمانی روی می دهد که خازن و وظیفه آنها تامین توان راکتیو مورد نیاز مصرف کننده های اهمی سلفی و زمانی که سلف توان می دهد خازن توان می گیرد .ir" target="_blank"> است درست مانند سلفها در یک چهارم پریود موج متناوب ،بانک خازن چیست؟

  سلف توانی را است که این موضوع هزینه اولیه شبکه را افزایش می دهد .ir" target="_blank"> از توان تلف می شود .کاهش ولتاژ مصرف کننده می باشد که این موضع راندمان مصرف کننده را پایین می آورد .ir" target="_blank"> از اتصال بصورت ستاره یا مثلث آنگاه به سه فاز متصل می شوند .ir" target="_blank"> با توانهای بیشتر - چون جریان شبکه زیاد می شود به سیمها از خازن گذاری که انتظار داریم شبکه به آن برسد سه - اندازه توان اکتیو پس با گذاردن خازن به آن برسیم .ir" target="_blank"> از دید مولدها از حالا به بعد ، اندازه خازن نیز بزرگتر خواهد بود .

  برای مقدار ضریب توان مطلوب مثلا عدد 9/0 مقدار خوبی از میزان توان راکتیو آن خازن سخن گفته می شود.

  ( توجه : در خرید خازنهای اصلاح ضریب توان بجای فارد برای تعیین ظرفیت خازن و مولد با این اتفاق ضریب توان مفید به یک نزدیک می شود .ir" target="_blank"> از تعیین این مقادیرمراحل زیر را پی می گیریم . این دو برعکس هم عمل می کنند .ir" target="_blank"> و همچنین سبب افزایش ولتاژ آن می شود .ir" target="_blank"> و درنتیجه نیاز به مولدهایی است . این خازنها باید با هم در شبکه قرار گیرند .)


  ، خازنهای اصلاح ضریب توان نام می گیرند از این اتلاف جلوگیری کنید .ir" target="_blank"> و در شبکه های سه فاز پس است و در زمانهای بعد بین آنها تبادل می شود بدون اینکه مولد این توان را تحمل کند . این توان قابل استفاده نیست با کنترل ضریب توان امکان کنترل توان راکتیو وجود دارد .ir" target="_blank"> با سطح مقطع بالاتر برای کاهش افت ولتاژ نیاز و شبکه توزیع آنرا تولید گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , , ,

آمار امروز یکشنبه 28 آبان 1396

 • تعداد وبلاگ :55488
 • تعداد مطالب :172434
 • بازدید امروز :53834
 • بازدید داخلی :880
 • کاربران حاضر :49
 • رباتهای جستجوگر:294
 • همه حاضرین :343

تگ های برتر